Rozbudowa Szkoły - Gmina Czarna Dąbrówka

Rozbudowa Szkoły

Rozbudowa szkoły w Czarnej Dąbrówce

Mocnego tempa nabierają prace projektowe przy rozbudowie  szkoły w miejscowości Czarna Dąbrówka. Przetarg na wykonanie projektu wygrała firma Biuro Projektowe z Człuchowa. Koszt prac wyniesie 60.000,- zł i zakończone zostaną do końca m ca sierpnia 2017 r.

Całkowity koszt budowy nowego skrzydła nie jest obecnie znany ale w bieżącym roku z posiadanego budżetu zadysponowaliśmy na prace budowlane ok. 500.000,- zł.

Prace budowlane zostaną rozpoczęte jeszcze w bieżącym roku. Po wykonaniu projektu czeka nas jeszcze przetarg na wyłonienie  wykonawcy.

Nie możemy starać się o dofinansowanie ze środków Unijnych ponieważ nie ma obecnie żadnych  tematycznie wpisujących się  programów. Wsparcia szukamy w Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej w formie  nisko oprocentowanych pożyczek.

Podjęcie w trybie pilnym tejże inwestycji stało się koniecznością ze względu na przybywającą ilość dzieci.
W chwili obecnej jeden oddział przedszkolny będzie z konieczności umieszczony  przejściowo w pomieszczeniach Centrum Informacji Turystycznej.

Chcę zapewnić że wszystkie dzieci z przypisanego do tej szkoły obwodu szkolnego zostaną, od września do istniejących i nowo utworzonych oddziałów przedszkolnych, przyjęte. Można w tej sprawie kontaktować się z administracją szkoły.

Stworzona koncepcja odpowiada naszym potrzebom. W nowo dobudowanej części  miejsce znajdą szczególnie oddziały przedszkolne

Po wykonaniu prac budowlanych przewidziany jest dla tej części, również do realizacji, plac zabaw.

Załączniki:
Przedszkole Czarna Dąbrówka - rzut parteru